O nás

Restaurace Brasserie Avion

Restaurace Brasserie Avion byla otevřena v roce 2003 po rozsáhlé rekonstrukci vily původního majitele továrny na zpracování vlny Leo Brilla. Vila byla postavena v letech 1903 - 1905. Po znárodnění, v období budování socialismu, až do roku 1998 byly v prostorách vily závodní jesle “LOANY”.

Záměr vybudovat v prostorách vily restauraci vyplynul z klidného a příjemného prostředí, ve kterém je budova umístěna a z velikosti a půdorysu stavby.

Název restaurace Brasserie Avion vznikl ze spojení Brasserie, kde hlavně ve Francii je tento typ podniku velmi rozšířen a vyjadřuje spojení kavárny a restaurace v jednom prostoru. Název Avion vzešel z pátrání po názvech aktuálních ve 30. letech minulého století. Doplnění slova restaurace bylo z důvodů jednoduššího vnímání v této době neznámého slova Brasserie. Za dobu chodu restaurace se vžil název Brasserie, který se používá při komunikaci mezi lidmi.

Brasserie Avion se v posledních letech zaměřuje výhradně na podávání poledního menu. Tomu je také přizpůsobena otevírací doba. Každý všední den nabízíme výběr ze dvou polévek a čtyř hlavních chodů, kdy je vždy alespoň jeden bezlepkový. K dispozici je také vždy výběr z námi vyrobených dezertů.

Restaurace Brasserie Avion

Restaurace je nekuřácká.

To, co před Vás předkládáme je jen zlomek toho, co jsme schopni připravit.

Můžeme Vám nabídnout například:

  • V pracovní dny polední menu za příjemnou cenu
  • Možnost firemních večírků, svatebních hostin, rodinných oslav a jiných akcí až pro 55 osob
  • Venkovní posezení přímo u restaurace
  • Velká letní zahrádka s dětským hřištěm
  • Grilování na lávovém grilu
  • Otevřené ohniště